O mnie - Strona Członka i Sympatyka Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego

Idź do spisu treści

Menu główne:

O mnie

Znalazłem się w Stowarzyszeniu dość przypadkowo. Mój Tata służył na lotnisku Rakowice-Czyżyny, potem na lotnisku Balice, jako technik samolotu. Został członkiem Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego.
Pewnego ciepłego lipcowego dnia Tata poprosił mnie, abym w dniu 28.07. 2003 roku zrobił zdjęcia i nakręcił film z uroczystości otwarcia wystawy najstarszych samolotów w Małym Hangarze Muzeum Lotnictwa.
Zrobiłem zdjęcia, nakręciłem film. Potem zdjęcia z kolejnych imprez i spotkań. Stopniowo zacząłem prowadzić stronę internetową Oddziału. Po pewnym czasie Prezes zaproponował mi członkostwo w Oddziale.

Jestem oficerem rezerwy w stopniu podporucznika. Ukończyłem uczelnię cywilną. Nigdy nie byłem żołnierzem zawodowym, tym bardziej lotnikiem. Stopień oficerski zdobyłem po rocznym przeszkoleniu wojskowym.
Prezes bardziej interesował się moim zaangażowaniem w pracę Oddziału niż względami formalnymi i tym sposobem, nakłoniony, złożyłem deklarację i od 17 maja 2005 roku zostałem członkiem Oddziału, pełniąc funkcję fotografa i prowadzącego stronę internetową.
Brałem udział w delegacjach odwiedzających bratnie organizacje seniorów w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Uczestniczyłem w corocznych Zjazdach Delegatów.
Dokumentowałem fotograficznie wszystkie krakowskie pikniki lotnicze w Muzeum Lotnictwa Polskiego. Poznałem wielu zacnych ludzi, pasjonatów latania. Lubiłem i lubię słuchać lotnicze opowieści. 
Żegnałem z aparatem fotograficznym ludzi lotniczej pasji, między innymi na Cmentarzu Powązkowskim pożegnałem legendę lotnictwa generała Stanisława Skalskiego.
Opłakiwałem wraz z moimi Kolegami Seniorami tragicznie poległych w katastrofie Casy.
Z wielkim żalem pożegnałem także mojego Prezesa i Przyjaciela Wojtka Ochockiego.
W dalszym ciągu w miarę posiadanego wolnego czasu uczestniczę w spotkaniach Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego